sobota, 7 grudnia 2013

na fioletowo jeszcze nie było ...START!


Hej:)

Dzisiejsza lala to wstęp do tego co będzie w dalszym etapie moich szyciowych zmagań. Tiul- dużo, różnego....kolorowo i dziewczęco będzie:) może nie tak od razu, bo mam do uszycia lalki w postaci babci i dziadka- hm- dziadek to dla mnie prawdziwe wyzwanie i mam nadzieję, że jakoś mi się uda:) na razie obmyślam w co najczęściej babcia chodzi ubrana, jakie ciuszki i jakie kolory lubi. Dziadek, pan dyrektor to elegancka koszula, marynarka, krawat.... tylko czy ja umiem szyć koszulę? i ładnie wyglądającą marynarę?:)boję się,że wyjdzie mi jakiś dziwny frak i osobnik będzie mało elegancki ... jak już kiedyś pisałam- metoda prób i błędów nie jest mi obca ( jakoś będzie).

Czy wiecie jak to jest o coś się bardzo starać??? myśleć i mówić o tym, planować, CHCIEĆ... potem cel okazuje się nieosiągalny.... nagle jednak dostajecie wiadomość, że Tak, że wszystko gotowe, proszę zaczynać ....i co?? ciemna dziura!!! :) pustka w głowie:) ale, co? że już? hehehhe

W czwartek dostałam telefon z urzędu ,że mam przyjechać podpisać umowę na dotację ... adrenalina wzrosła, ale taką pustkę nagle miałam w głowie, że szok. Dotacja to znaczy otwarcie firmy następnego dnia, działanie i dużo pracy. W jednej chwili wszystkie pytania na które miałam odpowiedź stanęły na kupie i zaczęłam się bać ... na żadne z tych pytań nie miałam odpowiedzi!
Po prostu po 3,5 roku "siedzenia"  w domu poczułam tą szpilę w tyłku i nastało kiedyś mi już poznane Zwątpienie:) Czy dam radę? co z Antosiem? co z nianią? a obiadki, porządki..matko! urządzić biuro, wydać kasę tak aby się wszystko ładnie zgadzało....a potem praca, pozyskanie jakiegoś klienta... 
Ale dziewczyny i Bracia moi  dzisiaj jest lepiej, już się przygotowuję i coż- jestem pewna tego co chcę robić, nie mam ciśnienia, że jak się nie uda świat mi się zawali!! to daje mi spokój... a klient jak ma być, to będzie... będę się starać :)

Mój biznes plan pomógł mi przeanalizować i zebrać w jedną całość pan Prezes Wiesław Gronkiewicz z Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Koszalinie. Spotkania były naprawdę cenne i bardzo pomocne. Z tego miejsca chciałabym Panu serdecznie raz jeszcze podziękować :) miałam wspomnieć coś na temat mojego "planu"- także teraz mogę o tym pisać, bo wiadomo na czym stoję- niepewnie jeszcze, ale "wędka zarzucona" :)

A teraz wracam do tematu postaci z mojego czarodziejskiego pudła:lala.
Przedstawiam Wam lalunię w bawełnianym, ażurowym stroju:) miła dzianinka (kupiona w bardzo okazyjnej cenie- za 6 m bieżących materiału zapłaciłam 16 zł!! ) jasno różowiutkie leginsy i mało warstwowa spódniczka tutu :) następną zrobię jak na prawdziwy bal;) przy dekoldzie malusie guziczki przyszyte żarówiasto-różową nitką, materiałowy ćwiek, koczek przy uchu spięty tym samym materiałem co strój, białe, bawełniane i duże skrzydełka.


Jak Wam się podoba?? bo mi nawet - nawet. U Marcelinki w pokoju wyglądała czadowo, ale odłożyłam do pudła, aby była świeża dla przyszłej właścicielki ;)


 niedostępna

Przerzucając się znowu na poprzedni temat to jedno mi się w tym wszystkim nie podoba- nie będę miała dużo czasu na szycie :) przelom Roku zapowiada się ,że moje ręce i głowę "zanurzę" gdzie indziej. Ale ....  nie odpuszczę!! szycie będzie na 200 % :):)

 Idę sobie: wrócę niedługo- bo chcę pokazać Wam dwie duże maskotkowe szyjątka!!!

standardowo- ale szczerze 
POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZAGLĄDAJĄCYCH!!
♥♥♥

;)4 komentarze :

 1. Gratulacje na nowej drodze biznesu!! Oj, znam to uczucie. Powodzenia, trzymam kciuki i niech moc będzie z Tobą i Twoimi finansami:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! Dwa i pół roku temu byłam w podobnym momencie - razem z mamą dostałyśmy dotację, co biorąc pod uwagę 10 projektów na miejsce, było dużym sukcesem. Nie jest łatwo, ale z roku na rok klientów przybywa. A lala cudowna, nie przestawaj szycia i...do boju!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję!! Dasz radę! Trzymam kciuki, a klienci to sami się znajdą na takie cudeńka. Lala przecudna jak każda, która wychodzi spod twojej igły :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dzięki dziewczyny!!! stoję na baczność- heheh.... dzięki;)

  OdpowiedzUsuń